לוגו ללא רקע

אבירן פנסו אדריכל

Architecture & Design

Architecture & Design

אודות

אבירן פנסו אדריכל משנת 2007
University of Greenwich Architectural Association Diploma RIBA Part 2
מתמחה בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, דירות, חללי עבודה, מסחר, ועוד..
דגש על עיצוב "שלם (hole)" במראה פתוח ונקי, תכנון יעיל, גישה תכנונית רעננה ומקורית, מיצוי הפוטנציאל המלא של התכנון וגישה בלתי מתפשרת להשגת "יופי" ותפקוד מעולה במרחב.
"אני מאמין כי תקשורת טובה עם הלקוח הינה בסיס קריטי ותנאי חשוב לעבודה משותפת ולהצלחת הפרויקט"

רקע כללי

כבר בגיל צעיר נעשתה ההחלטה לגבי התחום המקצועי שילווה את חיי .
עם סיום לימודי התיכון במגמת אדריכלות התגייסתי לגולני עם כמיהה אדירה לחזור במהרה לאהבה מהתיכון.
לאחר שחרורי מהצבא עבדתי חמש שנים במשרדי אדריכלים בירושלים. את לימודי האקדמיים התחלתי בסדנא לאדריכלות ועיצוב בתל אביב ואת לימודי ההמשך באוניברסיטת גריניץ' בלונדון. הלימודים והחיים בלונדון גיבשו והרחיבו את תפישתי המקצועית בעיצוב ואדריכלות. כשחזרתי לארץ עבדתי במשרדי אדריכלים מובילים בתל אביב. בשנת 2005 אני ואדריכל כפיר וקס חבר ללימודים  הקמנו בשותפות משרד אדריכלים פורה באבן יהודה. ובשנת 2007 הוקם הסטודיו Apa. בנוסף הקפדתי בכל שנותיי המקצועיים לשמש כמנחה בהוראה ללימודי אדריכלות ועיצוב.  הניסיון עתיר השנים, האהבה למקצוע והעיסוק בפרויקטים מגוונים מאפשרים גמישות תכנונית מופלאה עבורי וכך גם עבור לקוחותיי, הרפתקאת יצירה בדרך למימוש המיזם .

הקשר לאדריכלות ועיצוב

"השפעת המרחב הבנוי והחומרי על הסובבים תמיד הותירה אותי אחוז פליאה..."

מצבים שונים שבני אדם חווים במרחב, השפעת התרבות על המרחב ועל התודעה, והמטען החוויתי והאישי המשתנה של כל אחד מאיתנו מתוך מסלול חייו הפרטיים,כל אלה מיצרים יחסים מגוונים בין האדם וסביבתו.
עבור האחד יריעת בד וארבעה מוטות הוא "בית" ועבור אחר "בית" הוא מבצר מפואר  מוקף בגדרות גבוהים. 
כך גם השפעות סביבתיות במרחב הציבורי, מה הופך רחוב למוצלח יותר מהאחר? ומהו התמהיל האנושי והפיזי שיוצר מקום ציבורי "בריא לעיר" ?
פרופורציה, קנה מידה, חומרים, מידות טובות, יחסים בין חוץ ופנים, מבטים, צורה ונפח הם חלק מהכלים הנפלאים המשמשים ליצירה אדריכלית נבונה, דרך הכלים החשובים הללו שאיפתי תמיד היא לחדד עבורי ועבור הלקוחות את הדרך לתוצאה המדויקת ביותר. לקראת אפשרות העבודה עם הלקוח אני נוהג לקיים פגישת היכרות לא פורמלית ששמטרתה היא לבחון את האפשרות לעבודה המשותפת, אני מאמין שתקשורת  טובה בין האדריכל ללקוח היא חלק חשוב עד כדי קריטי בהצלחת הפרויקט.
דילוג לתוכן